MIŁOŚNICY ŻEGLARSTWA POTRZEBOWALI POMOCY

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

W sezonie letnim na wodach powiatu wałeckiego można zaobserwować policyjną łódź motorową. To dodatkowy obowiązek dla policjantów. Patrol wodny patroluje zbiorniki wodne na specjalnie przygotowanej i oznakowanej łodzi motorowej dbając o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Takiej pomocy ostatnio potrzebowali żeglarze.

Wakacje to dla większości urlopowiczów i nie tylko, czas wypoczynku nad wodą. To również okres wzmożonej służby wałeckich policjantów na kąpieliskach, którzy czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą. W tym celu jeziora powiatu wałeckiego patrolują także „policyjni wodniacy”. W ostatnim czasie to właśnie oni ruszyli z pomocą żeglarzom biorącym udział w regatach rodzinnych, którym na jeziorze Bytyń wywróciła się żaglówka.

Kiedy policjant przycumował policyjną łódź motorową w przystani usłyszał informację, że potrzebna jest pomoc na jeziorze trzem żeglarzom. Z pomocą ruszyły także inne osoby. Płynąc na miejsce funkcjonariusz zauważył jak żeglarze utrzymują się na wywróconej żaglówce. Zabrał regatowców do policyjnej łodzi, a następnie z wioślarzami i innymi osobami przystąpił do „ratowania” żaglówki.

Jak się okazało żaglówka wywróciła się w trakcie wykonywania przez sternika manewru skrętu. Na jeziorze już wcześniej zebrały się fale, wiał wiatr i padał przelotnie deszcz. Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie. Podczas działań w sezonie  letnim policjanci sprawdzają stosowne uprawnienia i stan trzeźwości osób, które korzystają z różnego rodzaju sprzętu pływającego. W tym przypadku nie było żadnych uwag.

Ku przestrodze!

Wyposażenie jachtów w kamizelki ratunkowe to wymóg formalny, a nie tylko dobra wola. Jest to także wyraz zdrowego rozsądku, tym bardziej, kiedy na wodę zabieramy inne osoby dorosłe i dzieci. Narażamy się w ten sposób na przykre konsekwencje.
Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność, a przede wszystkim o nie łączenie alkoholu wtedy, kiedy korzystamy ze sprzętu pływającego bądź z wodnymi kąpielami.

KPP Wałcz