JECHAŁ ZA SZYBKO, STRACIŁ PRAWO JAZDY

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia

Na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził 116 km/h w terenie zabudowanym. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczył się w sądzie.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego podczas prowadzonego nadzoru nad ruchem drogowym w miejscowości Atanazyn zauważyli pędzący w ich stronę samochód marki Audi. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało, że kierowca porusza się zdecydowanie za szybko, bowiem w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość to 50 km/h, kierowca jechał 116 km/h. 48-letniemu kierowcy zatrzymano uprawnienia do kierowania. W związku z popełnionym wykroczeniom nałożono mandat karny i kilkanaście punktów karnych, jednakże kierowca skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu, zatem sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Policja przypomina, że przepisy ruchu drogowego, w tym stosowne ograniczenia prędkości w poszczególnych miejscach służą temu, by było bezpiecznie. Mamy wakacje, a więc czas, kiedy drogami porusza się więcej rowerzystów i innych niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym dzieci. Osoby, które rażąco łamią przepisy ruchu drogowego, narażają zarówno siebie, jak i innych na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

KPP Chodzież