Ministrowie i studenci otworzyli ANSówkę

Edukacja Najnowsze Piła Wydarzenia

Studenci, mieszkający w Domu Studenckim Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile, właśnie zyskali doskonałe miejsce do relaksu. W nowym pomieszczeniu, z którego korzystać będą również zagraniczni studenci z programu wymiany międzynarodowej ERASMUS+, znajdują się 4 strefy odpoczynku – w tym strefa gier, które pomogą studentom zintegrować się oraz zrelaksować po nauce.

Otwarcie studenckiej przestrzeni nabrało dodatkowej rangi, ponieważ dokonali jej, wraz z Rektorem dr. hab. Donatem Mierzejewskim, prof. ANS i studentami, Minister Wojciech Murdzek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii – Grzegorz Piechowiak.
Korzystając z okazji do wypróbowania nowych gier, studenci zaprosili Ministrów do rozegrania oficjalnego meczu w piłkarzyki. Walka byłą zacięta, ale ostatecznie siła studencka wzięła górę. Mecz Ministrowie kontra Studenci zakończył się wynikiem 4:5.

Co ważne – w nowej sali, powstał także studencki mural. Do realizacji tego wyjątkowego dzieła, Uczelnia zaprosiła dwójkę znanych, lokalnych artystów – Rose i Tee Tosa, którzy doskonale oddali studencki klimat.

Reakcje studentów nie pozostawiają wątpliwości, że miejsce robi wrażenie – Wow! Miejsce jest wyjątkowe, jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Mamy teraz doskonałą przestrzeń do spotkań i relaksu. Projekt pomieszczenia robi wyjątkowe wrażenie! – podsumowały studentki, mieszkanki Akademika ANS w Pile.
Autorką projektu jest dr Justyna Kałabuk, która jest również wykładowcą Uczelni i doskonale wyczuła studenckie potrzeby oraz klimat.

Nazwa “ANSówka” także nie jest przypadkowa. Rada Mieszkańców Domu Studenta, ogłosiła konkurs na nazwę strefy studenckiego relaksu – w wyniku głosowania wybrano nazwę ANSówka – jest to połączenie nazwy Uczelni ANS + słowa „sówka” – synonimu mądrości, chęci zdobywania wiedzy + słowa brzmiącego jak “bacówka”, “harcówka” – czyli schroniska studenckiego, w którym każdy znajdzie przestrzeń dla siebie. Jak argumentuje Rada Mieszkańców – ANSówka to nie tylko miejsce do odpoczynku i relaksu, ale też do dzielenia się zdobytą wiedzą. Autorem nazwy jest student Krzysztof Winiarski.

Teraz w Akademiku, można się zrelaksować po dniu pełnym wykładów i ćwiczeń w Uczelni.

Aleksandra Fabiszak
Kierownik Działu Rektora
Rzecznik prasowy
Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile