Mobilny punkt badań w Pile

Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie
Kaufland wraz z partnerem – LUX MED – zaprasza mieszkanki województwa wielkopolskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym. W maju na parkingach wybranych sklepów Kaufland pojawią się mobilne punkty badań mammograficznych. Mammobusy zaparkują również w miastach województwa wielkopolskiego, między innymi w Gnieźnie, Koninie, Pile i Poznaniu.
Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat. Gniezno, Konin, Piła, Poznań, Swarzędz i Turek – to miasta, w których już w maju panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland.
Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka – obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki.
Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 666 24 44 (LUX MED). Szczegółowy „rozkład jazdy” mammobusów
dostępny jest na stronie: Zaangażowanie społeczne | Kaufland.
Profilaktyka mimo epidemii
Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju mammografia jest wykonywana przy zachowaniu reżimu sanitarnego, z uwzględnieniem wszystkich zasad i środków bezpieczeństwa. Technicy przeprowadzający badanie są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej, a aparatura diagnostyczna jest poddawana systematycznej dezynfekcji. Również pacjentki korzystające z mammografii są zobowiązane do dezynfekcji rąk, zmierzenia temperatury oraz pozostania w maseczkach ochronnych.
Ze względu na wprowadzone środki ostrożności w mammobusie mogą przebywać nie więcej niż trzy kobiety, a badanie jest umawiane na konkretną godzinę – tak, aby móc zapewnić zachowanie bezpiecznego dystansu.
W 2021 r. mammobusy zaparkowały na parkingach sklepów Kaufland ponad 1000 razy. Z bezpłatnego badania mammograficznego skorzystało aż 70 000 kobiet. W tym roku sieć ponownie zachęca do odwiedzania mammobusów, które pojawią się przy wybranych marketach Kaufland. W maju mobilne punkty badań zaparkują w ponad 100 lokalizacjach.
WYBRANE LOKALIZACJE:
  • Gniezno – 09.05, parking Kaufland przy ul. Roosevelta 46 – LUX MED
  • Konin – 25.05, parking Kaufland przy ul. Spółdzielców 4 – LUX MED
  • Piła – 18.05, parking Kaufland przy al. Powstańców Wielkopolskich 102 – LUX MED
  • Poznań – 23-25.05, parking Kaufland przy Alejach Solidarności 42 – LUX MED
  • Swarzędz – 26.05, parking Kaufland przy ul. Polnej 24 – LUX MED
  • Turek – 24.05, parking Kaufland przy ul. Kolskiej Szosy 9 – LUX MED
Biuro Prasowe Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. j.