Monitoring namierzył dwóch chuliganów

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia
PIŁA. Pilscy policjanci m.in. na podstawie monitoringu miejskiego ustalili dwóch mężczyzn, którzy na terenie miasta Piły popełnili szereg wykroczeń. 30-letni mieszkaniec Bydgoszczy uszkodził w centrum miasta baner reklamowy, a jego rówieśnik z Piły usłyszał cztery inne zarzuty. Mężczyźni przyznali się do popełnionych czynów. Zostali ukarani grzywnami.

Kilka tygodni temu policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji z pilskiej komendy przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu baneru reklamowego. Straty oszacowano na kwotę 500 zł.

Mundurowi  w wyjaśnieniu sprawy posiłkowali sie zapisami z miejskiego monitoringu.

Na jednym z nagrań młody mężczyzna niszczył baner reklamowy w centrum miasta. Trwało to kilka minut. W wyniku pracy operacyjnej policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń ustalili, że sprawcą jest 30-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu, jednak nie potrafił wytłumaczyć przyczyn swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Został ukarany karą grzywny – relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska zKPP w Pile.

Podczas analizowania nagrania z monitoringu policjanci zwrócili również uwagę na innego mężczyznę,  który w centrum miasta zaśmiecał ulicę, oddawał mocz w miejscu publicznym, niszczył mienie oraz popełnił wykroczenie w ruchu drogowym.

Policjanci ustalili, że sprawcą tych wykroczeń  jest 30-letni pilanin. On również przyznał się do wszystkich zarzutów i został ukarany karą grzywny – dodaje Kowalska.

 (Red.)