Kup paczkę, wspomóż hospicjum, zaśpiewaj kolędę

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. “Kolęda dla Hospicjum” ? takie hasło przyświeca akcji charytatywnej, którą organizują wspólnie Prezydent Miasta Piły, Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej oraz VIVO! Piła.

 

 

Celem tego przedsięwzięcia jest pomoc w zebraniu funduszy na wyposażenie powstajacego przy ulicy królewskiej hospicjum stacjonarnego z zakładem opiekuńczo-leczniczym.

Mamy szansę wspólnie wyposażyć 40 łóżek pilskiego hospicjum w zestaw kołder i poduszek. To prezent, który my, jako mieszkańcy miasta możemy tej placówce ofiarować  –  mówił podczas dzisiejszegeo briefingu w VIVIO! Piła prezydent Piotr Głowski.

Komplet pościeli, czyli: kołdra, poduszka i koc są w każdym z 40 kartonów, które właśnie dzisiaj pojawiły się w pasażu VIVO!  Koszt każdego z nich – to 180 złotych. Za każdym razem, gdy na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile wpłynie taka właśnie kwota, z VIVO! zniknie jeden karton. Będziemy więc mogli naocznie przekonać się, jak przebiega akcja. A jeszcze lepiej byłoby, gdybyśmy się do niej włączyli, ponieważ? i tu  niespodzianka. Darczyńcy zostaną zaproszeni do zaśpiewania wraz z chórem pod dyrekcją Karola Urbanka najpiękniejszej spośród wszystkich kolęd, czyli ?Wśród nocnej ciszy?. A nastąpi to podczas Wigilii Miejskiej 16 grudnia.

***

Tymczasem budowa hospicjum powoli zbliża się ku końcowi. Ale mury i dach to nie wszystko. Bardzo ważne jest wyposażenie placówki, które póki co jest znikome.

-Na nasze prośby o pomoc odezwało się już wielu darczyńców, za co serdecznie im dziękujemy – mówi Józefa Wiśniewska z TPCh. – Amica obiecała nam wyposażenie kuchni, a Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego -komputery. Dostaliśmy już m.in. zastawę stołową, pościele i ręczniki.  Nadal jednak potrzeby są ogromne. Brakuje różnego rodzaju mebli, z wyjątkiem łożek, 22 telewizorów i wieloczynnościowego  urządzenia do sprzątania. Wierzę, że i tym razem pilanie odpowiedzą na nasz apel i otworzą swoje serca, które nigdy nas nie zawiodły.

 Wpłat można dokonywać na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile

PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833   z dopiskiem: kolęda dla hospicjum.

 

 

 

 

 

 Agnieszka Król