Mundurowali z uczniami testowali kierowców

Najnowsze Wałcz Wydarzenia
WAŁCZ. Wczoraj policjanci wałeckiej drogówki wraz z uczniami ze szkoły w Mirosławcu przeprowadzili akcję pod nazwą ? Nie zabijaj, chcę żyć”.  Jej współorganizatorem była Miejsko-Gminna Komisja Rozwiązywania  Problemów Alkoholowych.
Akcję prowadzono na DK 10.
-Każdy z zatrzymanych do kontorli kierowców  losował przygotowane przez mundurowych treści zawierające fakty i mity, dotyczące bezpieczeństwa na drodze i odczytywał je głośno przed młodzieżą. Kierowcy zapraszani byli także do udziału w krótkim teście z wykorzystaniem alkogogli, czyli okularów imitujących widzenie kierowcy po alkoholu – mówi asp. Beata Budzyń z wałeckiej policji.
Na  uczestników ruchu drogowego czekały również przygotowane przez MGKRPA niespodzianki takie jak zapachy do aut, odblaskowe smycze i kamizelki. Policjanci wręczali kierowcom jednorazowe alkotesty i materiały profilaktyczne, a uczennice  – własnoręcznie przygotowane ulotki.
O prowadzonej na ?krajówce? akcji przypominał plakat autorstwa młodzieży biorącej w niej udział. Kierowcy ?ku przestrodze? musieli skonsumować plaster cytryny, a prowadzone działania chwalili i popierali.
Policjanci za pomoc w przeprowadzeniu działań dziękowali uczennicom Szkoły
Podstawowej w Mirosławcu oraz Pani Pedagog, którym wręczyli odblaskowe maskotki- breloczki.
 (WM)
Źródóo:  KPP Wałcz