Na promilach uciekł z komendy

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Policjanci Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali nietrzeźwego 40- letniego kierowcę, który najpierw zgłosił się do komendy, aby sprawdzić swój stan trzeźwości, a potem,  mimo że w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu, wsiadł za kierownicę chryslera.

A było to wczoraj wieczorem na ulicy Mokrej w Złotowie.  Mieszkaniec miasta prowadził auto mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.  Został zatrzymany przez policyjny patrol.

-Ten sam mężczyzna, kilkanaście minut wcześniej zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, gdzie poprosił oficera dyżurnego o badanie alkomatem. Gdy usłyszał wynik badania trzeźwości – ponad 0,5promila alkoholu, zdenerwował się i wyszedł z Komendy. Następnie nie bacząc na nic wsiadł za kierownicę chryslera i odjechał. Przypadkiem zauważył to policjant, który wchodząc do komendy, mijał się mężczyzną w drzwiach – relacjonuje oficer prasowy złotowkiej Policji.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kilka minut później, mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy, a czeka go więcej konsekwencji. Odpowie przed Sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 (WM)
 KPP Złotów