Mundurowi z Czarnkowa kontrolują i edukują

Czarnków Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

CZARNKÓW. Ferie trwają, a policjanci kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Mundurowi sprawdzają przede wszystkim, czy zimowiska są zorganizowane zgodnie z wytycznymi Kuratorium Oświaty, a także przypominają ich uczestnikom o zasadach właściwego zachowania się podczas zimowych wyjazdów oraz w miejscu zamieszkania.

 

 

Zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu jest jednym z podstawowych zadań realizowanych przez policjantów podczas tegorocznych ferii. Z tego też powodu mundurowi z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego kontrolują miejsca zbiorowego wypoczynku dzieci i młodzieży zorganizowane w naszym regionie. Sprawdzają, czy zimowe obozy prowadzone są legalnie, czy dzieci znajdują się pod opieką wykwalifikowanej kadry, jak również, czy warunki w jakich przebywają nie zagrażają ich bezpieczeństwu – informuje mł. asp. Karolina Górzna – Kustra z KPP w Czarnkowie. -Spotkania te są świetną okazją do przekazania informacji na temat bezpiecznych zachowań podczas ferii, w szczególności podczas zabaw na lodzie i śniegu, niebezpieczeństw związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

 

Wczoraj dla uczestników obozu sportowego w Lubaszu policjanci wraz ze strażakami przygotowali wspólną prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Z kolei dziś w trzcianeckiej bibliotece policyjna pogadanka odbywała się ,,pod okiem” lokalnej telewizji.

Do tej pory podczas przeprowadzonych kontroli nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

(Red.)

 Fot. KPP Czarnków