Na handlowców i klientów padł blady strach?

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA.  -Sanepid nakłada wysokie mandaty za brak maseczek. Karze zarówno właścicieli sklepów,  personel, jak i niezdyscyplinowanych klientów – taka informacja w ostatnich dniach obiegła Piłę budząc uzasadniony niepokój.

-Jednego dnia przyszli z Sanepidu do Kauflandu. Zamknęli sklep i wszystkich klientów bez maseczek ukarali. Mandaty dostały też kasjerki i personel na hali, że tego nie dopilnowali – opowiadała z przejęciem dziewczyna na targowisku. Wtórował jej starszy pan: –Słyszałem, że kilka dni temu w Biedronce kasjerka dostała mandat, bo nie zwróciła uwagi klientce przy kasie, że ta jest bez maseczki?

-To nieprawda! – dementuje tę ?mandatową? sytuację wicestarosta pilski Arkadiusz Kubich.  –Sanepid nawet gdyby chciał, to nie ma możliwości karania osób fizycznych. 

I zainteresowanych tematem odsyła na stronę internetową PSSE w Pile, gdzie pojawił się taki oto komunikat:

?Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile dementuje jakoby nakładał mandaty karne za brak maseczek podczas robienia zakupów. Nadto informuję, że w sklepach pojawia się osoba płci męskiej podszywająca się pod pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile. O powyższej sprawie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile poinformował Policję?.

Cóż? Plotki żyją własnym życiem i to raczej krótko. I chociaż zazwyczaj czynią więcej złego niż dobrego, w tym konkretnym przypadku mają też pozytywny wymiar: pilanie częściej zakładają maseczki.

 (Red.)

Fot. Pixabay