Na Poczcie nie ma możliwości nadawania przekazów pieniężnych do Rosji

Biznes Interwencje Inwestycje kraj Na sygnale Najnowsze Podróże Polityka
Zarząd Banku Pocztowego podjął decyzję o zawieszeniu do odwołania realizacji przekazów pieniężnych poprzez MoneyGram do Rosji. Nie jest to już możliwe zarówno w sieci własnej Banku Pocztowego jak i 4700 placówkach oraz filiach placówek pocztowych.
W placówkach Banku Pocztowego oraz placówkach pocztowych nie ma już możliwości nadawania przekazów pieniężnych do Rosji. Nadal można wykonywać przekazy międzynarodowe MoneyGram do ponad 200 krajów na całym świecie, w tym do Ukrainy. To
największa taka sieć umożliwiająca przekazy MoneyGram w Polsce.
– Bank Pocztowy, podobnie jak większość odpowiedzialnych instytucji na świecie, podejmując dziś decyzje biznesowe dokłada starań, by stanowczo wyrazić swój sprzeciw wobec ataku Rosji na Ukrainę. Decyzja o zawieszeniu przekazów do Rosji wpisuje się w działania wspierające Ukrainę oraz sankcjonujące dokonaną przez Rosję, brutalną agresję na ten kraj – mówi Jakub Słupiński, Prezes Zarządu Banku Pocztowego. – Polska i Polacy starają się wspierać naszych sąsiadów i przyjaciół z Ukrainy wszelkimi możliwymi sposobami. Blokada przekazów pieniężnych to jeden z takich mechanizmów. Można oczywiście przekazywać pieniądze poprzez MoneyGram w naszej sieci do Ukrainy. Te środki tam są bardzo potrzebne – komentuje Marcin Ledworowski, Członek Zarządu Banku Pocztowego.
Bank Pocztowy współpracuje z MoneyGram od 2008 roku. Co roku poprzez sieć Banku i placówki Poczty Polskiej realizowanych jest około 500 tysięcy przekazów.

 

  • Bartosz Trzciński – rzecznik Prasowy Bank Pocztowy