Areszt za narkotyki

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Policjanci Posterunku Policji w Tucznie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości narkotyków tj. 1611,815 gramów. Został tymczasowo aresztowany. 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej mieli podejrzenia, że mężczyzna może posiadać zabronione substancję. 23 listopada przeszukali zajmowany przez niego dom oraz pomieszczenia znajdujące się na prywatnej posesji w gminie Tuczno.

-Mężczyzna zaskoczony był widokiem mundurowych, którzy rankiem weszli na jego posesję. W toku wykonywanych czynności mundurowi zabezpieczyli ponad 1,5 kg suszu marihuany oraz trzy krzewy konopi indyjskich. Narkotyki nie były schowane. Znajdowały się w różnych miejscach domu tj. na parapecie, na stole czy grzejniku oraz w pomieszczeniu gospodarczym. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – informuje asp. Beata Budzyń z wałeckiej Policji.

30-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków w związku z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii (z art. 62 ust. 2). Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Wałczu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

 (Red.)

Fot. ilustracyjne