Nadchodzi Nowy Rok, a z nim emocje sportowe

Najnowsze Sport Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. W mieście zanosi się na spore emocje sportowe. W nadchodzacym roku Trzcianka będzie bowiem gospodarzem wydarzeń sportowych na skalę regionu, województwa oraz całego kraju.

Kontynuowane będą dotychczasowe, cykliczne wydarzenia tj. ?Najsilniejsza Majówka w Polsce!? Już 1 maja do miasta zjedzie czołówka najsilniejszych mężczyzn, aby  zmierzyć się w Pucharze Polski Strongman. Wszystko wskazuje na to, że Trzcianka ponowie gościć będzie byłego mistrza świata, ikonę sportów siłowych i zawodnika MMA – Mariusza Pudzianowskiego. Na przełomie lutego i marca Marcin Wlizło reprezentować będzie Polskę podczas Mistrzostw Świata Strongman – Arnold Amateur Strongman. Niewykluczone, że w Trzciance gościć będziemy nowego mistrza świata…

Wielkie wyzwanie czeka też miejscowych piłkarzy. Lubuszanin Trzcianka, obecny mistrz rundy jesiennej, walczyć będzie o mistrzostwo IV ligi oraz stanie przed obroną Pucharu Polski. Zarówno klub, zawodnicy jak i kibice mają wspólny cel – walkę o III ligę.

Bez wątpienia sportową dumą Trzcianki jest mistrzyni Polski i medalistka mistrzostw Europy w Judo ? Paula Kułaga. Jej trenerzy, Józef i Tomasz Jopkowie mają ambicję powrotu do organizacji w Trzciance turniejów Judo, na niespotykaną dotąd w historii miasta  skalę.

To zaledwie ułamek sportowych wydarzeń zaplanowanych na 2019 rok.  O poszczególnych zawodach, turniejach i sukcesach trzcianeckich sportowców będziemy na bieżaco informować.

(Red.)
 Źródło: trzcianka.pl