Najlepsi w powiecie

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Wałczu wręczył nagrody i wyróżnienia dla uczestników konkursu plastycznego organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji  w Szczecinie pod nazwą ?#zaufanie,-partnerstwo-bezpieczeństwo?. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. Szef wałeckiej jednostki gratulował i dziękował dzieciom oraz rodzicom za udział w konkursie.

W tych trudnych dla całego świata okolicznościach, służby ratownicze działają na pierwszej linii frontu w walce o bezpieczeństwo i zahamowanie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Policja, służba zdrowia, straż graniczna, straż pożarna, wojsko codziennie stawiają czoła nowym wyzwaniom i robią wszystko, aby ta trudna sytuacja trwała jak najkrócej.

W tej trudnej dla wszystkich sytuacji należy pamiętać o najmłodszych. To właśnie  z myślą o nich Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, Zarząd Terenowy NSZZP Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz IPA Szczecin ogłosili konkurs pod nazwą ?#zaufanie-partnerstwo-bezpieczeństwo?. Udział w konkursie mogły wziąć wszystkie dzieci i młodzież z województwa zachodniopomorskiego w wieku od 4 do 15 lat. W ramach konkursu uczestnik mógł stworzyć po jednej pracy plastycznej w każdej z dwóch kategorii konkursowych: ?Służby w akcji? ? praca przedstawiająca co najmniej jedną ze służb ratowniczych w działaniu na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa, a także współpracę służb ratowniczych ze społeczeństwem; ?Kobiety w mundurze? ? praca przedstawiająca działania i pracę kobiet pełniących służbę w mundurach.

Z powiatu wałeckiego do konkursu swoje prace zgłosiło 8 uczestników, wśród których oprócz zwycięzców były także prace wyróżnione. Wczoraj z rąk nadkom. Arkadiusza Góreckiego Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu oraz I zastępcy Komendanta Powiatowego nadkom. Wojciecha Wnuka nagrody trafiły do zwycięzców. Dzieci po odbiór nagród zgłosiły się do jednostki wraz ze swoimi opiekunami. Dzień wcześniej asp. Ewa Gucze kierownik Posterunku Policji w Mirosławcu wręczyła nagrody dla 3 zwycięzców zamieszkujących w Mirosławcu.

Pan Komendant na początku złożył dzieciom życzenia z okazji Dnia Dziecka oraz  gratulował i dziękował dzieciom za udział w konkursie.

Bez Waszych chęci i pracy konkurs po prostu by się nie odbył – podkreślił.

Na koniec osobne podziękowania skierował do rodziców i opiekunów dzieci oraz zachęcał do udziału w kolejnych organizowanych konkursach.

 

Asp. Beata Budzyń/KPP Wałcz