Narkotyki, ostra broń, amunicja i spora gotówka na posesji w Łobżenicy

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. 49-letni mieszkaniec gminy Łobżenica odpowie za posiadanie nielegalnego towaru. Pilscy kryminalni zabezpieczyli na jego posesji blisko kilogram marihuany, kilka krzaków konopi, trzy sztuki ostrej broni bez pozwolenia, blisko pół tysiąca amunicji oraz sporą gotówkę. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Śledczy ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Łobżenica może być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków. W połowie stycznia weszli na podejrzaną posesję. Na miejscu zastali mężczyznę. Wizyta kryminalnych była dla niego dużym zaskoczeniem.

-Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci znaleźli łącznie blisko kilogram marihuany, która ukryta była m.in. w słoikach i opakowaniach po lekach. Dodatkowo kryminalni zabezpieczyli kilka krzaków konopi w różnej fazie wzrostu, 3 sztuki ostrej broni bez pozwolenia, blisko pół tysiąca amunicji, a także kilkadziesiąt tysięcy złotych i kilkanaście tysięcy euro – informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Właściciel nielegalnego towaru został natychmiast zatrzymany i trafił prosto do policyjnego aresztu. 49-letni mieszkaniec gminy Łobżenica może trafić za kratki nawet na 8 lat.

(Red.)

 Fot. KPP Piła