Neapoli się otwiera

Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Pizzeria Neapoli dołączy do długiej już listy lokali  gastronomicznych w Polsce, które mimo obostrzeń związanych z pandemią  postanowiły wznowić działalność. Otwarcie pizzerii już dziś w piątek, w samo południe.

Mimo rządowych zakazów coraz więcej restauracji, hoteli i pubów w kraju zaprasza w swoje progi klientów.  I jedni i drudzy są zadowoleni. Od 22 stycznia do tej listy ?niesfornych? przedsiębiorców  dołączy właściciel złotowskiej pizzerii Neapoli.

Na lokalu pojawił się banner informujący o dacie i godzinie otwarcia. W jego prawym dolnym rogu  widnieje znak ogólnopolskiej akcji #OtwieraMY  – akcji, która zatacza coraz szersze kręgi.

Przypomnijmy. Według rozporządzenia z końca ubiegłego roku  to właśnie do 18 stycznia miał zakończyć się szereg rządowych obostrzeń wprowadzony w celu walki epidemią koronawirusa. Rząd zdecydował ostatecznie o przedłużeniu restrykcji do końca stycznia.

Sfrustrowani przedsiębiorcy mają jednak dość tej sytuacji. Twierdzą,  że wprowadzone ograniczenia są bezprawne. Powołują się przy tym na wyroki sądów, które  coraz częściej orzekają na ich korzyść.

Wolą więc zaryzykować, niż  liczyć na niewystarczającą pomoc państwa, albo zbankrutować. Podkreślają: ?Państwo powinno nas chronić, a nie nakładać represje?.

 (Red.)

 Fot. 77400.pl