Nefrologia ze Stacją Dializ w nowym miejscu. Zupełnie odmieniona!

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Blisko 7 mln złotych kosztowało urządzenie w nowym miejscu Oddziału Nefrologii i Chorób Wewnętrznych ze Stacją Dializ, który znajduje się teraz na niskim parterze Szpitala Specjalistycznego w Pile. Otwarcie miało miejsce 27 września. Wkrótce trafią tu pacjenci, których komfort leczenia znacznie wzrośnie.

To było ogromne przedsięwzięcie. Oddział przeniesiono z czwartego piętra, gdzie powstanie oddział onkologiczny, do pomieszczeń byłej szpitalnej stołówki. Trzeba było je całkowicie przebudować i wyremontować. Prace zaczęły się w listopadzie 2017 roku. Pochłonęły blisko 7 mln zł łącznie z wyposażeniem.


Oddział jest teraz o wiele nowcześniejszy. Stacja dializ znajduje się w jednej przestrzennej sali, posiada 18 stanowisk do dializy, dwukrotnie więcej niż na “starym” oddziale. Każde, to nowość ? wyposażone jest w nowe aparaty do hemodializy. Pacjenci przyjmowani są na zabiegi przez 6 dni w tygodniu, choć w nagłych przypadkach, również w niedziele.

Pomieszczenie jest klimatyzowane, a przy każdym stanowisku jest telewizor, pacjenci mogą  z niego korzystać podczas zabiegu, podobnie jak z internetu za darmo. Na oddziale są cztery dwuosobowe sale dla pacjentów i jedna pojedyncza tzw. izolatka. Wszystkie z sanitariatami. Oddział posiada jeszcze unikatowy nawet w skali kraju system podwójnej dezynfekcji termicznej wody.
– W szpitalu zakończono kolejną ważną inwestycję, która podnosi standard leczenia pacjentów. Odział jest niezwykle nowoczesny, świetnie wyposażony, a pacjentom zapewniono wysoki komfort. Jesteśmy świadkami dużych zmian w tej placówce, którą po latach niedoinwestowania, mocno zmieniamy. Tylko w ciągu minionych czterech lat zainwestowano tu ponad 35 milionów złotych, łącznie z zakupem nowoczesnego sprzętu medycznego i modernizacją infrastruktury, kiedy za naszych poprzedników ? kilkanaście. To pokazuje skalę inwestycji poczynionych w ostatnim czasie w pilskim szpitalu – powiedział Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.

Nowoczesne urządzenie oddziału cieszy także personel.
– Rocznie przeprowadzamy 10 tysięcy zabiegów hemodializy, mamy 200 pacjentów, którzy trafiają do nas średnio 3 razy w tygodniu. Znacznie poprawi się ich komfort leczenia, podobnie jak nasz komfort pracy ? powiedziała dr Justyna Pinkowska, pełniąca obowiązki kierownika oddziału.

powiat.pila.pl