Nie bądźmy obojętni wobec bezdomnych!

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Nadchodzi szczególnie trudny czas dla osób bezdomnych. Wzorem lat ubiegłych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży będą kontrolowali pustostany, altany, w których mieszkają bezdomni. Każda z napotkanych osób może liczyć na wsparcie i pomoc. Policja kolejny raz apeluje o to, aby nie pozostawać obojętnym na los tych, którzy nie mają dachu nad głową.

Zima, a wraz z nią fala chłodów sprawia, że szczególnie myślimy o tych, którzy nie mają domów i żyją na ulicy. Osoby bezdomne są niemal wszędzie, a naszym zadaniem i społecznym obowiązkiem jest nie być obojętnym na ich los.

?Kiedy zauważymy osobę bezdomną leżącą gdzieś na ławce w parku, pod balkonem, nie bądźmy obojętni, zadzwońmy i poinformujmy o takiej osobie. Chodziescy policjanci są przygotowani do działania, wystarczy im jedna informacja, aby podjęli odpowiednie kroki. Na pewno nie pozostawią nikogo bez pomocy, a w razie potrzeby zabiorą potrzebującego do schroniska lub wezwą pomoc medyczną ? mówi asp. Karolina Smardz-Dymek z kPP w Chodzieży.

Policjanci regularnie będą odwiedzać miejsca przebywania osób bezdomnych i namawiać je na wyjazdy do schronisk.

?Mieszkańców prosimy o to, by nie byli bierni w tej kwestii i każdy przypadek osoby, która zagrożona jest wyziębieniem, zgłaszali odpowiednim służbom ? apeluje Smardz-Dymek.

(Red.)

Fot. KPP Chodzież