Nie dość, że prowadził na haju, to na dodatek miał sklerozę

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Prowadził pod wpływem narkotyków. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 100 gramów narkotyków, o których ? jak przekonywał funkcjonariuszy ? zapomniał…

Do zatrzymania mieszkańca Złotowa doszło 10 lutego br. na jednej z ulic miasta.

?38-latek wzbudził zainteresowanie policjantów po tym, jak w mało skoordynowany sposób prowadził samochód marki Volkswagen. Mężczyzna mógł znajdować się pod wpływem alkoholu, w związku z czym funkcjonariusze zatrzymali go do policyjnej kontroli. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nic nie wykazało, jednak kierowca zachowywał się bardzo nerwowo, a jego źrenice nie reagowały na światło. Policjanci postanowili więc przebadać go narkotestem. Test wykazał wynik dodatni. W związku z tym od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań i doprowadzono do pomieszczenia dla osób zatrzymanych ? informuje podkom. Maciej Forecki ze złotowskiej Policji.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 38-latka funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 20 gramów amfetaminy i 88 gramów suszu marihuany.

?To ilość, którą śmiało nazwać można znaczną. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, ale gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do lat 10. Podczas przeszukania 38-latek twierdził, że całkowicie zapomniał o znalezionych narkotykach ? dodaje Forecki.

Teraz policjanci będą ustalać, jak dużo narkotyku znajdowało się w organizmie mężczyzny podczas zatrzymania ? to od wyników analizy ilościowej zależy, czy usłyszy on jeszcze jeden zarzut.

Za kierowanie pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Prokuratur zastosował wobec mężczyzny poręczenie majątkowe.

(Red.)
Fot. KPP Złotów