Nie kłam wzywając Policję i inne służby!

Czarnków Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni i pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego są tymi, którzy muszą wiedzieć na pewno, czy osoba, która potrzebuje pomocy, miała kontakt z osobą zarażoną koronawirusem i sama może być chora. Apelujemy, żeby mówić prawdę!

Codziennie funkcjonariusze policji, straży pożarnej, ratownicy medyczni i strażnicy miejscy narażają życie z troski o innych. I robią to z pełną świadomością. Ale prosimy mieszkańców naszego powiatu ? nie narażajcie nas, siebie i innych ludzi niepotrzebnie.

Gdy dzwonicie do jakiejkolwiek ze służby z prośbą o pomoc, uczciwie powiedzcie, jakie macie schorzenia – szczególnie teraz, gdy mamy do czynienia z pandemią koronawirusa.

Jeśli mieliście kontakt z osobą zakażoną, byliście poza granicami naszego kraju ? mówcie wprost. Nie zostawimy Was bez pomocy. Przyjedziemy, ale odpowiednio przygotowani. Chcemy pomagać każdemu z Was i nie odbierajcie nam tej możliwości.

Chcemy też wrócić zdrowi do naszych rodzin!

Fot. Na zdjęciu Marcelina lat 9 i Michalina lat 10. Rodzice dziewczynek są policjantami.  Mama pracuje w Pile, tata zaś w Złotowie.

Karolina Górzna-Kustra/zdjęcie: Żaneta Kowalska KPP Piła