Zmiany personalne w Komisariacie Policji w Wyrzysku

Najnowsze Piła Wydarzenia

WYRZYSK. Komendant Powiatowy Policji w Pile nadkom. Mariusz Wiśniewski z dniem 27 kwietnia br. powołał na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Wyrzysku asp. Dominika Pleśniaka. Rozkaz o objęciu stanowiska Naczelnika Wydziału Ogólnego otrzymał również podkom. Marcin Krzyżaniak.

Komendant Powiatowy Policji w Pile nadkom. Mariusz Wiśniewski docenił wkład w służbę asp. Dominika Pleśniaka i w dniu 27 kwietnia br. wręczył rozkaz nowemu Komendantowi Komisariatu Policji w Wyrzysku. Szef pilskiej jednostki złożył serdeczne gratulacje i wyraził przekonanie, że nowo powołany komendant zadba o wysokie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

Aspirant Dominik Pleśniak służbę rozpoczął w 2007 roku, zajmując podstawowe stanowiska w pionie prewencji, najpierw w Poznaniu, a następnie w Pile i Szydłowie. Przez 6 lat służył na stanowisku Kierownika Posterunku Policji w Ujściu. Od października 2019 r. pełnił obowiązki Komendanta Komisariatu w Wyrzysku.

Rozkaz personalny powołujący na nowe stanowisko otrzymał również podkom. Marcin Krzyżaniak. W najbliższym czasie do jednych z najważniejszych zadań należących do Naczelnik Wydziału Ogólnego będzie nadzorowanie przebiegu budowy nowego budynku pilskiej jednostki.

Podkomisarz Marcin Krzyżaniak służbę w policji rozpoczął w 2004 roku, zajmując podstawowe stanowiska w pionie prewencji. Następnie przez 9 lat prowadził dochodzenia w Zespole do Walki z Fałszerstwami Pieniędzy, Przestępczością Bankową i Ubezpieczeniową Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Z dniem 2 listopada 2016 r. pełnił funkcję specjalisty w Zespole Dyscyplinarnym, Skarg i Wniosków Wydziału Ogólnego, a od 16 stycznia 2020r. pełnił obowiązki Naczelnika Wydziału Ogólnego.

Z uwagi na sytuację związaną z COVID-19 oraz mając na względzie standardy bezpieczeństwa uroczystość odbyła się bez przedstawicieli służb oraz kadry kierowniczej, która życzy nowemu komendantowi i naczelnikowi samych sukcesów.

Mł. asp. Jędrzej Panglisz

KPP Piła