Nie zostawimy Was samych w nieszczęściu Pomagamy uchodźcom z Ukrainy. Przyłącz się do nas.

Interwencje kraj Najnowsze Piła Polityka Ukraina Wydarzenia

Dziś swoje domy na Ukrainie opuściło ponad 5 milionów osób, dla których to koniec dawnego życia. Safe House of Ukraine z Piły integruje uchodźców z Ukrainy ze społeczeństwem polskim. Obecnie skupia się na organizacji nauki języka polskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych i remontuje dom, gdzie znaleźli dach nad głową wojenni uchodźcy.

– Na naukę zgłosiło się do nas ponad 100 dzieci z Ukrainy, które uczymy języka polskiego. Dzięki Maciejowi Ślusarczykowi zorganizowaliśmy naukę w bardzo krótkim czasie. Uczymy w Jego placówce w Leader School. Grupa dorosłych z Ukrainy uczy się języka polskiego w Leader School, ale staramy się obniżyć koszty nauki i przenieść zajęcia do TEB Edukacja. To wielka zasługa Maćka Ślusarczyka. Trzymamy za niego kciuki! Organizujemy również zajęcia sportowe dla dzieci. Zapisujemy coraz więcej dzieci i już drużynom zaczyna brakować miejsc. Zapisy przyjmuje Mirek Bartkowski (mbartkowski@fbsh,pl Remontujemy także budynek, w którym mieszkają matki z dziećmi. Budynek przeznaczony dla uchodźców ma być w przyszłości wykorzystany na dom dziecka. Przecieka nam dach, który wymaga naprawy, a piec ogrzewający dom, gdzie mieszkają uchodźcy nie nadaje się do dalszej eksploatacji i pilnie wymaga wymiany. Zleciliśmy wycenę wymiany stolarki drzwiowej i okiennej. Spotkaliśmy się z firmą Leroy Merlin, która deklaruje możliwość finansowania części kosztów remontu budynku. Przekazaliśmy nową pralkę podarowaną przez firmę Centrobud Łukasza Michałka, któremu serdecznie dziękujemy! Spotkaliśmy się także z dyrektorem sprzedaży firmy Atlas i poprosiliśmy o wsparcie na cele remontu. To tylko niektóre z naszych działań, a potrzeb jest wiele. Szukamy wolontariuszy i sponsorów, bo to dzięki ich zaangażowaniu i hojności możemy zrobić więcej – mówi prezes fundacji Michał Fidurski.

WaszeMedia będą Państwa na bieżąco informować o działalności pilskiej Fundacji Safe House of Ukraine. Prosimy o zapoznanie się z jej działalnością

  • Iwona Fidurska