Nie żyje Dawid Kostecki. Pięściarz popełnił samobójstwo

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Regiony Sport Trzcianka Wałcz Złotów

Zmarł pięściarz Dawid “Cygan” Kostecki. Mężczyzna popełnił samobójstwo w areszcie śledczym, w którym przebywał w związku z karą za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Miał 38 lat – informację o jego śmierci potwierdziła ppłk Elżbieta Krakowska – rzecznik Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Mężczyzna popełnił samobójstwo w areszcie śledczym. Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali Kosteckiego do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Boksera jednak nie udało się uratować. Prokuratura bada sprawę.

Dawid Kostecki był jednym z najbardziej utalentowanych polskich bokserów. W 2005 roku zdobył młodzieżowe mistrzostwo świata WBC i mistrzostwo federacji WBF. Boksował w wadze ciężkiej. W szczytowym okresie kariery należał do czołówki polskich bokserów. Stoczył łącznie 41 pojedynków, z których 39 wygrał. Ostatni raz walczył w 2014 roku, przegrywając pojedynek z Andrzejem Sołdrą na gali w Krakowie.

Kostecki w więzieniu przebywał już po raz piąty. Odbywał kary m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, handlem narkotykami, kradzieże samochodów, czerpanie korzyści z nierządu i oszustwa podatkowe. Jego kara miała się skończyć za dwa lata. Niestety…

( Red.)