Niebezpiecznie na drogach

Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

CZARNKÓW. Dwa wypadki, trzy groźnie wyglądające kolizje drogowe i jeden nietrzeźwy kierujący – to bilans minionego weekendu (31.07. ? 02.08.) na drogach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

31 lipca około godziny 17:30 w Tarnówku gm. Połajewo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów.

Jak wynika z pierwszych ustaleń na miejscu wypadku, 20-latek kierując suzuki zderzył się czołowo z audi, kierowanym przez 24-letniego mieszkańca gm. Połajewo. W wyniku zderzenia kierowca suzuki śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala. Do szpitala trafił również kierujący audi i 29-letni pasażer. Okoliczności wypadku wyjaśniają czarnkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury ? informuje asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Następnego dnia doszło do trzech zdarzeń drogowych. Pierwsze miało miejsce w Białej gm. Trzcianka na ulicy Kościelnej, około godziny 10:00.

-25-letni mieszkaniec gm. Trzcianka nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzystce, doprowadzając do zderzenia, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala. Zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja drogowa kontynuuje Górzna-Kustra.

Po niespełna 3 godzinach policjanci obsługiwali wypadek drogowy w Ciszkowie gm. Czarnków.

22-letni mieszkaniec gm. Lubasz, kierując BMW podczas omijania najechał na 68-letniego pieszego prowadzącego motorower. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Przyczyny zdarzenia pod nadzorem trzcianeckiej prokuratury wyjaśniają policjanci z Czarnkowa ? dodaje oficer prasowy czarnkowskiej KPP.

Tego samego dnia przed godziną 20. dyżurny odebrał kolejne zgłoszenie o kolizji drogowej. Na trasie Trzcianka-Wrząca, kierujący osobowym renault podczas wyprzedzania, doprowadził do bocznego zderzenia z wyprzedzającym go audi. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem.

Pomimo wielu informacji medialnych o tragicznych w skutkach wypadkach drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, a także apeli policyjnych kierowanych do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu, wciąż na naszych drogach spotyka się nieodpowiedzialnych kierujących.

Jednym z nich okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Wieleń, który w nocy z 2 na 3 sierpnia we Wrzeszczynie, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie zdecydował się na jazdę samochodem. Zakończył ją na drzewie. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności ? dopowiada Górzna-Kustra.

Policjanci przypominają, że wsiadając za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu stajemy się odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Osoba znajdująca się w stanie nietrzeźwości nie jest w stanie zapewnić ani sobie, ani innym bezpieczeństwa, tym bardziej na drodze. Dlatego policjanci apelują do kierowców o ostrożność, przestrzeganie przepisów, a przede wszystkim o ,,trzeźwą” jazdę.

(Red.)

Fot. KPP Czarnków

Na zdjęciu: Zderzenie samochodów w Tarnówku

Dodaj komentarz