Nielegalna hurtownia- mieszkańcy Koszyc protestują

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia
PIŁA. Mieszkańcy osiedla Koszyce – rejon ulicy Pogodnej – protestują przeciwko nowo wybudowanemu tuż  przy domkach jednorodzinnych magazynowi oraz prowadzeniu na tym terenie hurtowni. Skarżą się głównie na duży ruch samochodów dostawczych, na hałas i niszczenie dróg, które nie są przystosowane do ruchu tego typu pojazdów.

Działalność na tym terenie prowadzi firma Agro Trade Fast&Fresh spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która ma w swoim zakresie m.in. prowadzenie działalności hurtowej sprzedaży owoców i warzyw.

? Na tym terenie żaden plan nie przewiduje prowadzenia działalności gospodarczej. Absolutnie, taki charakter funkcjonowania tego terenu jest niedozwolony. W związku z tym już wcześniej  skierowaliśmy do Inspektora Nadzoru Budowlanego prośbę o przeprowadzenie kontroli. Taka kontrola miała odbyć się wczoraj, ponieważ pierwsza nie doszła do skutku. Opracujemy również stosowną organizację ruchu, która zabroni wjazdu samochodom  przekraczającym pewien ciężar i będziemy współpracowali z Inspekcją Transportu Drogowego w celu bieżącej kontroli samochodów, które tutaj się pojawiają – mówił podczas konferencji prasowej zastępca prezydenta Krzysztof Szewc.

Obszar, na którym postawiony został magazyn, jest objęty miejscowym planem zagospodarowania. Tereny przy ulicy Pogodnej przeznaczone są według planu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

? Nie ma przewidzianej zabudowy mieszkaniowo-usługowej tam, gdzie inwestor zrealizował halę, która jest w tej chwili wykorzystywana pod działalność gospodarczą. To oznacza, że wykorzystywanie terenu i postawiona hala, a także dojazd są niezgodne z planem zagospodarowania. Mieszkańcy mają rację, że prawo nie pozwala na postawienie takiego obiektu w tym miejscu ? skomentowała Iwona Wojtecka, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

(Red.)

 Źródło: pila.pl