Nielegalna produkcja

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Policjanci z Wałcza wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Łodzi zatrzymali 63-letniego mężczyznę, który wynajmował obiekty gospodarcze na terenie gminy Człopa, gdzie ujawniono nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 460 tysięcy sztuk wyrobów tytoniowych i około 1,5 tony suszu tytoniowego. Szkody powstałe na rzecz Skarbu Państwa w wyniku przechowywania wyrobów tytoniowych wynoszą 1,3 mln zł.

Na teren posesji funkcjonariusze weszli w godzinach popołudniowych. W środku ujawniono nielegalną linię produkcyjną papierosów. Na miejscu zabezpieczono m.in. maszyny, osprzęt i agregat prądotwórczy.

Ponadto ujawniono i zabezpieczono ok. 460 tys. sztuk wyrobów tytoniowych i blisko 1,5 tony suszu tytoniowego. Obecnie wałeccy policjanci prowadzą postępowanie przygotowawcze pod nadzorem prokuratora o przestępstwo karno-skarbowe. Zatrzymano 63-letniego właściciela posesji, który – jak wynika z ustaleń – wynajmował obiekty gospodarcze, w których ujawniono nielegalną produkcję. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty. Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakaz opuszczania kraju.

Szkody powstałe na rzecz Skarbu Państwa w wyniku przechowywania wyrobów tytoniowych, których ilość wskazywałaby na zamiar wprowadzenia ich do obrotu, wyniosły niespełna 1,3 mln zł. Za popełniony czyn grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie kary łącznie.

Tekst i foto: (extrawalcz.pl)