Nieletni uszkodzili szalety miejskie

Interwencje Regiony Wałcz

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu pracowali nad sprawą uszkodzenia szalet miejskich, znajdujących się na targowisku miejskim w Wałczu. Sprawcami uszkodzenia ścian i zniszczenia znajdującego się wewnątrz grzejnika okazali się nieletni. Teraz o ich losie zdecyduje Sąd Rodzinny.

Około miesiąc temu policjanci przyjęli zawiadomienie o zdewastowaniu szalet miejskich znajdujących się na targowisku miejskim w Wałczu. Zniszczeniu  uległy ściany i grzejnik. Straty oszacowano na kwotę 1000 złotych. Funkcjonariusze zajęli się wyjaśnianiem okoliczności  i ustalaniem sprawców uszkodzenia mienia.

Dobre rozpoznanie i świetna współpraca z lokalną społecznością doprowadziła do ustalenia sprawców tego czynu, którymi okazali się być nieletni mieszkańcy Wałcza- 13 i 14 latek. Policjanci docierali do wszystkich osób mogących pomóc w ustaleniu sprawców. Do ich identyfikacji przyczynił się również monitoring miejski.

Jak wyjaśnił jeden z nich- uszkodzenia ścian w postaci spowodowania w nich wyżłobień i zniszczenia grzejnika dokonali dla zabawy, nudnego niedzielnego wieczora i dla popisu przed rówieśnikami. Nieletni zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego w obecności rodziców. Teraz  nieletnimi zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Nie wykluczone, że opiekunowie prawni nieletnich, będą zobowiązani do pokrycia strat spowodowanych zachowaniem swoich pociech.

 

KPP Wałcz