Nietrzeźwa 20-latka sprawcą wypadku

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Mieszkanka gm. Lubasz siedząca za kierownicą skody zjechała z drogi, uderzyła w płot, a następnie w przydrożne drzewo. 20-latka była nietrzeźwa, w wydychanym powietrzu miała 2 promile alkoholu. 15-letni pasażer pojazdu z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Do wypadku doszło w Kamionce gm. Lubasz. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 20-letnia mieszkanka gminy Lubasz zjechała na prawe pobocze, uderzyła w ogrodzenie prywatnej posesji, a następnie w drzewo.

W wyniku zdarzenia 15-letni pasażer skody z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Dalsze ustalenia wykazały, że młoda kobieta była nietrzeźwa, miała 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

W ciągu najbliższych kilku dni śledczy wspólnie z prokuraturą będą analizować zebrany na miejscu zdarzeń materiał dowodowy, jak również przeprowadzać niezbędne czynności procesowe w celu wyjaśnienia okoliczności i przyczyn wypadku.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła ,,Jadę – nie piję”. Prosimy również osoby, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomiły policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie.

  • KPP Czarnków, Karolina Górzna-Kustra