Nietrzeźwy jechał po zakupy do sklepu

Inwestycje Na sygnale Wałcz Wydarzenia

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego jednostki policji w Wałczu w miniony weekend zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Teraz karą za jazdę po alkoholu będzie dla nich długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów (odebranie prawa jazdy), wysoka grzywna i umieszczenie informacji o skazaniu w Krajowym Rejestrze Karnym. Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący jak się okazało po zatrzymaniu do kontroli drogowej, jechał do sklepu po zakupy. 65 letni kierowca osobowego volkswagena miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany około godziny 19.00 na terenie gminy Mirosławiec. Drugi 22 letni kierujący również został zatrzymany na terenie gminy Mirosławiec tuż przed północą. Jak tłumaczył mundurowym pokłócił się z dziewczyną.

Alkomat u młodego kierowcy wskazał stan nietrzeźwości. Kierujący siadł za kierownicę pojazdu marki BMW mając ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz karą za jazdę po alkoholu będzie dla nich długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów (odebranie prawa jazdy), wysoka grzywna i umieszczenie informacji o skazaniu w Krajowym Rejestrze Karnym. Za jazdę w stanie nietrzeźwości wkrótce odpowiedzą przed sądem.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Dlatego reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

 

  • źródło: KPP Wałcz