Rzuć ekowyzwanie członkom KDK!

Edukacja Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

PIŁA. Klub Dobrego Klimatu świętuje drugie urodziny w wyjątkowy sposób. Zachęca mieszkańców do rzucenia im ekowyzwań, które KDK zrealizuje w tym roku.

Klub Dobrego Klimatu to grupa przedstawicieli firm, stowarzyszeń, instytucji oraz aktywistów, realizujących działania proekologiczne. Członkowie wymieniają się pomysłami, wiedzą i doświadczeniem. Wzajemnie czerpią ze swoich zasobów, żeby aktywnie i wszechstronnie działać na rzecz środowiska i społeczności lokalnej. Nie chcą być utożsamiani z żadną partią, współpracują z każdym, kto chce działać na rzecz środowiska i pilskiej społeczności lokalnej.

Członkowie KDK mają na koncie już kilkanaście akcji sprzątania Piły, warsztaty oraz spotkania z mieszkańcami (m.in. z kuchni wegetariańskiej i zero waste, wytwarzania naturalnych kosmetyków i przeciwdziałania marnotrawstwu żywności). Organizacja przez cały czas przyjmuje także nowych członków.

Chcielibyśmy, żeby nasz jubileusz przyniósł korzyść mieszkańcom, dlatego proponujemy, żeby rzucili nam ekowyzwanie, które zrealizujemy w tym roku – mówi aktywista Młodzieżowego Strajku Klimatycznego Grzesiek Marciniak Jr.Pomysły powinny dotyczyć ekologii, przestrzeni publicznych i być możliwe do zrealizowania przez grupę aktywistów. To może być na przykład likwidacja dzikiego wysypiska, posianie kwietnej łączki, czy pomoc w założeniu ogródka miejskiego.

Możliwości jest mnóstwo. Nie chcemy nikogo ograniczać. Bardzo liczymy nie tylko na kreatywność mieszkańców, ale też zaangażowanie przy realizacji pomysłów – dodaje inicjator powstania Klubu Dobrego Klimatu, dyrektor generalny Altvater Piła Tomasz Bielański.

Pomysły można zgłaszać do 22 lutego w komentarzach na facebookowym profilu Klubu Dobrego Klimatu (https://www.facebook.com/klubdobregoklimatu), pod numerem 602 434 149 albo mailowo: zuzanna.blaszczyk@eneris.pl. Członkowie KDK komisyjnie wybiorą inicjatywy, które zrealizują jeszcze w tym roku.

#        #        #

ENERIS to ogólnopolska firma działająca w obszarze ochrony środowiska specjalizująca się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki odpadowej, wodno-ściekowej oraz nowoczesnej energetyki. Naszym głównym celem jest redukcja poziomu zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska – powietrza, wody i ziemi. Angażujemy się i posiadamy potencjał do budowy i finansowania efektywnych i innowacyjnych rozwiązań dedykowanych dla indywidulanych potrzeb gmin i przemysłu. Podstawą jest konsolidacja rozproszonych do tej pory zasobów i środków służących ochronie środowiska.

W 2015 roku w skład Grupy ENERIS weszła spółka ENERIS Surowce S.A., która jest kontynuatorem działalności Veolia Usługi dla Środowiska, jednej z największych w Polsce firm działających w sektorze gospodarki odpadami oraz większościowym udziałowcem m.in. Altvater Piła. Następnie do Grupy dołączyły firmy: ENERIS Recupyl – lider recyklingu baterii i akumulatorów oraz ENERIS Proeco – zarządca Instalacji Termicznego Odzysku Odpadów Niebezpiecznych w Bydgoszczy.

 

  • źródło: Altvater Piła Sp. z o.o.