NIKE pod “skrzydłami” Pani Aleksandry ma już 35 lat!

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. To była już 35. edycja Igrzysk Lekkoatletycznych ?NIKE? organizowanych dla niepełnosprawnej młodzieży. Nike znaczy zwycięż. Zwycięzcą jest każdy, kto, walcząc z własnymi słabościami, staje na starcie i daje z siebie wszystko. A tak właśnie było podczas zawodów, które  odbyły się przy ul. Żeromskiego w Pile.

Zawody otworzyła Aleksandra Błażejewska, prezes stowarzyszenia ?SPRAWNI ? RAZEM? ? głównego organizatora imprezy. W uroczystym otwarciu wziął udział Eligiusz Komarowski, starosta pilski i jednocześnie honorowy patron wydarzenia. Starosta podziękował pani Aleksandrze za zaangażowanie i pracę przez te lata na rzecz niepełnosprawnych dzieci wręczając pamiątkową statuetkę i bukiet kwiatów.

– Historia Igrzysk NIKE, pisana przez panią przez 35 lat budzi uznanie. Serdecznie gratuluję pięknego jubileuszu ? powiedział Starosta.

Zawodników w trakcie zmagań na stadionie, dopingował Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
Podczas turnieju, który toczył się w deszczu swoje reprezentacje miały: Piła, Stara Łubianka, Gębice, Jastrowie, Wągrowiec i Czarnków. Grupa kilkudziesięciu sportowców rywalizowała w konkurencjach biegowych i technicznych. Najwięcej medali zdobyli uczniowie ze Starej Łubianki, ale podczas tych niezwykłych zawodach każdy mógł czuć się zwycięzcą. Bo na tych Igrzyskach nie ma przegranych.

 Powiat Pilski