Noc Muzeów 2023 odbędzie się w sobotę 13 maja, start godz. 17:00!

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów
Tegoroczna Noc muzeów daje możliwość skorzystania z oferty muzealnej w nowej odsłonie, rozlokowanej w aż sześciu złotowskich obiektach!
Zapraszamy do wieczornego zwiedzania zabytkowej kamienicy mieszczańskiej przy ul. Wojska Polskiego, Spichlerza z wystawą Szkoły polskiej 1929-39, Kaplicy Pamięci przy ul. Staszica z ekspozycją militarną, wiejskiej Zagrody Krajeńskiej przy promenadzie, Galerii za Winklem z wystawą stałą PRL-u i wystawą czasową „Szlakiem Kopernika” oraz wystawy międzynarodowej w Pałacu Działyńskich! Na uczestników złotowskiej Nocy muzeów czekać będą dodatkowe atrakcje.
W ramach odchodów Nocy Muzeów Muzeum Ziemi Złotowskiej zaplanowało otwarcie wystawy w Zagrodzie Krajeńskiej pt. „Publiczne pranie brudów – o higienie dawnej wsi”. Będzie można doświadczyć uroków prania ręcznego w baliach przy pomocy tary i własnoręcznie sporządzonego ługu, a przy współpracy z Dziennym Domem Opieki Senior–Wigor zaprosimy na warsztaty wyrabiania kul do kąpieli. Oczywiście, skoro będziemy dyskutować o higienie, nie zabraknie stoiska pracownic Sanepidu z quizem w formie koła fortuny, pokazem prawidłowej techniki mycia zębów oraz przydatnymi informacji odnośnie chorób zakaźnych.
Zapraszamy do sześciu obiektów bezpłatnie od godz. 17:00!
W związku z organizacją Nocy Muzeów w dniach 13-14 maja w obiektach muzealnych zostają odwołane normalne godziny funkcjonowania.
Muzeum Ziemi Złotowskiej