Noś maseczkę w miejscu publicznym!

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Akcja #zostańwdomu trwa, jeśli jednak musicie wyjść to ubierzcie maseczkę ochronną. Prezydent Piotr Głowski apeluje do mieszkańców, by troszczyli się zarówno o siebie, jak i innych, a więc zakładali maseczki ochronne w miejscach publicznych. To może zmniejszyć ilość zakażeń koronawirusem.

Oczywiście akcja #zostańwdomu trwa, jeśli jednak musicie wyjść to ubierzcie maseczkę ochronną. Prezydent Piotr Głowski apeluje do mieszkańców, by troszczyli się zarówno o siebie, jak i innych, a więc zakładali maseczki ochronne w miejscach publicznych. To może zmniejszyć ilość zakażeń koronawirusem.

Opublikowany przez Miasto Piła Poniedziałek, 30 marca 2020

Żadna maska nie ochroni nas przed zakażeniem koronawirusem, jednak warto osłaniać twarz maseczką po to, by chronić osoby, z którymi się spotykamy. Wiele osób może przechodzić chorobę bezobjawowo i nie mieć świadomości, że jako nosiciele wirusa, zarażają innych. W Urzędzie Miasta oraz jednostkach podległych obowiązek noszenia maseczek ochronnych jest już realizowany przez pracowników.

– Pandemia wchodzi w kolejny etap. Z powodu decyzji rządowych nie jesteśmy badani i nie wiemy tak naprawdę, jaka część populacji przechodzi chorobę bezobjawowo. Na podstawie informacji z innych krajów możemy powiedzieć, że jest to kilkanaście lub kilkadziesiąt razy więcej osób, niż oficjalnie zaliczane jest do grona chorych, bo zostały poddane testom. Musimy założyć, że każdy z nas potencjalnie może być nosicielem choroby. W związku z tym, ponieważ państwo nie wprowadziło takiego obowiązku, zwracam się do Państwa z prośbą. Jeśli macie maseczki, proszę używać ich w miejscach publicznych. Dla bezpieczeństwa własnego i bliskich. Używajmy ich wszędzie, gdzie możemy spotkać inne osoby – apeluje Piotr Głowski, prezydent Piły.

Przypominamy także, że maseczki bawełniane należy utrzymywać w czystości, czyli prać codziennie, najlepiej w temperaturze 60 stopni Celsjusza lub wyższej z użyciem detergentu.

www.pila.pl