Nowa remiza w Nowej Wsi

Najnowsze Regiony Trzcianka Wydarzenia

W sobotę, 25 maja, odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi. Uroczystości rozpoczęto o godz. 15 mszą św. w Kościele filialnym pw. św. ap. Piotra i Pawła w Nowej Wsi, po której uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi udali się pod budynek remizy, gdzie nastąpiło jej oficjalne otwarcie.

 

Na otwarciu wśród zaproszonych gości byli: Poseł na Sejm Krzysztof Czarnecki, Wicestarosta powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego Tadeusz Teterus, Burmistrz Trzcianki Krzysztof W. Jaworski, Wiceburmistrz Trzcianki Wioletta Szukajło, Przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki Witold Putyrski, radni Rady Miejskiej Trzcianki, dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej kpt. Damian Majewski, przedstawiciele OSP z Gminy Trzcianka, Nadleśniczy Nadleśnictwa Trzcianka Andrzej Lipert, Dyrektor Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance Dominika Jeske i Mirosław Welc Prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pile.

Burmistrz Trzcianki wręczył wyróżnionym druhom oraz naczelnikom listy gratulacyjne, dziękując za zaangażowanie i trud włożony w codzienną pracę.

Ksiądz proboszcz Zbigniew Cybulski poświęcił remizę, życząc tylu samo powrotów ile wyjazdów.

Po części oficjalniej, uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, który przygotowały Panie z KGW w Nowej Wsi “Gosposie znad stawu”.

Natomiast Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance oddział w Nowej Wsi zapewnił moc atrakcji, konkurencji sportowych oraz artystycznych dla dzieci i młodzieży, które bawiły się znakomicie.

Niech nowa remiza OSP stanie się miejscem, gdzie będzie można kontynuować heroiczną służbę dla dobra społeczności ”Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.