NOWA SIEDZIBA POSTERUNKU POLICJI W BIAŁOŚLIWIU

Najnowsze Wydarzenia

BIAŁOŚLIWIE. Jeszcze w tym roku funkcjonariusze z Białośliwia zyskają nową siedzibę. Będzie to nowoczesny budynek, który nie tylko usprawni pracę policjantów, ale przede wszystkim zapewni jeszcze lepszą obsługę mieszkańców.

Obecny budynek, w którym mieści się Posterunek Policji w Białośliwiu został wybudowany w 1936 roku i ze względu na wysoki stopień zużycia nie jest w stanie zapewnić policjantom właściwych warunków do pracy, a także obsługi interesantów oraz mieszkańców.

Pierwsze prace związane z tworzeniem dokumentacji inwestycyjnej, określeniem miejsca budowy, a także warunków technicznych jakie ma spełniać budynek rozpoczęły się już w 2022 roku. W ostatnim czasie został wyłoniony generalny wykonawca, który niebawem rozpocznie prace budowlane.

Inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Projekt określa wykorzystanie najnowszych technologii zarówno podczas samej budowy, jak i późniejszej eksploatacji. Posterunek będzie wyposażony m. in. w pompę ciepła i fotowoltaikę.

Budynek będzie parterowy, przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. W jego wnętrzu będzie znajdować się poczekalnia, biura dla policjantów, pomieszczenie socjalne, a także szatnie z pełnym zapleczem sanitarnym. Poza bryłą budynku wybudowany zostanie garaż na dwa pojazdy służbowe. Projekt przewiduje również miejsca parkingowe dla interesantów.

Nowy siedziba Posterunku Policji w Białośliwiu zostanie wybudowana kilkadziesiąt metrów dalej od obecnego budynku. Całość inwestycji została oszacowana na blisko 5 milionów złotych. Niebawem rozpoczną się pierwsze prace budowlane. Zgodnie z założeniami zakończenie inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku.

st. sierż. Wojciech Zeszot