POLICJANTKA UCZESTNICZYŁA W EGZAMINIE NA KARTĘ ROWEROWĄ

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia

W ubiegłym tygodniu Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego chodzieskiej Policji uczestniczyła w egzaminie na kartę rowerową. To zwieńczenie kilkumiesięcznych przygotowań dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych im. św. Jana Bosko w Chodzieży do pierwszego tak dużego w ich życiu egzaminu.

Przed przystąpieniem do egzaminu praktycznego policjantka przypomniała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, udzieliła dzieciom kilku cennych wskazówek m.in. o czym należy pamiętać będąc pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego i jak bezpiecznie poruszać się na rowerze. Podkreśliła, że rowerzyści należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego, dlatego szczególnie muszą dbać o swoje bezpieczeństwo. W tym zakresie chodzieską Policję, jak zawsze, wsparł Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile. Dzięki ich hojności dzieci otrzymały elementy odblaskowe w postaci kamizelek oraz opasek, dzięki którym będą bardziej widocznie na drodze, a przez to bardziej bezpieczne.

Swój pierwszy egzamin na „prawo jazdy” zaliczyli wszyscy rowerzyści. My ze swojej strony życzymy Wam pięknych i bezpiecznych wycieczek rowerowych.

Słowa podziękowania kierujemy także pod adresem @Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile, który wspiera nas w działaniach profilaktycznych i propagowaniu bezpiecznych zachowań na drodze.

KPP Chodzież