Nowi policjanci w Wielkopolsce – pięciu z nich zasiliło szeregi pilskiej komendy

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Trzcianka Wydarzenia Złotów

POZNAŃ. Po raz kolejny w tym roku, na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. W uroczystości udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Pile nadkom. Mariusz Wiśniewski. Szeregi pilskiej komendy zasiliło 5 nowych funkcjonariuszy. Wszyscy rekruci zanim jednak trafią do służby w jednostkach na terenie województwa, odbędą najpierw kurs w szkole policyjnej, który pozwoli im zdobyć kompetentną wiedzę i umiejętności.

29 września br. o godz. 11.00 na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie 88 policjantek i policjantów przyjętych do służby. Dzień wcześniej w sali konferencyjnej KWP w Poznaniu ślubowało 11 nowych funkcjonariuszy.

Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka, który jako pierwszy powitał policjantów i zaproszonych gości. Wśród nich byli: ksiądz prałat Stefan Komorowski ? kapelan KWP w Poznaniu, podinsp. Andrzej Szary ? Przewodniczący Zarządu NSZZP województwa wielkopolskiego. Podczas uroczystości obecny był również I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu ? insp. Sławomir Piekut. W trakcie uroczystej zbiórki nie zabrakło również kadry kierowniczej wielkopolskich jednostek Policji.

Szef wielkopolskiej Policji podczas przemówienia podkreślił, że służba w Policji daje perspektywę nowo przyjętym policjantom na szeroki rozwój, naukę, samokształcenie i spełnianie się. Jednak wszystko zależy od nich, czy wykorzystają daną im szansę i czy będą godnie reprezentować szeregi Policji, jak i działać w swojej służbie dla dobra innych ludzi. W policyjnej pracy istotne jest przestrzeganie zasad etyki zawodowej i dyscypliny. Choć praca ta wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, nie tylko za siebie ale i za innych, to może ona dawać wiele satysfakcji.

W uroczystości udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Pile nadkom. Mariusz Wiśniewski. Szeregi pilskiej komendy zasiliło 5 nowych funkcjonariuszy.

Uroczysta zbiórka i towarzyszące jej emocje na długo pozostaną w pamięci nowo przyjętych policjantów.

KWP Poznań – Piotr Garstka