Nowoczesne wyposażenie w ramach “Laboratoria Przyszłości”

Najnowsze Wydarzenia

Szkoła Podstawowa Specjalna w Zespole Szkół w Łobżenicy bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości, z którego otrzymała 30 000 zł.

Do szkoły już od grudnia przychodzą paczki. Jak czytamy na Facebooku placówki: „Byliśmy zachwyceni kiedy przyszły meble do kuchni, robot wielofunkcyjny czy kuchenka z piekarnikiem nasze oczy otwierały się ze zdumienia. W końcu będziemy mogli w pełni realizować zajęcia rozwijające kreatywność (w końcu ugotujemy coś fajnego) oraz funkcjonowanie osobiste i społeczne (nauczymy się odmierzać składniki i czytać przepis) czy zajęcia rozwijające komunikowanie się poznając nazwy nowych produktów i przyrządów kuchennych. Będziemy mogli też urozmaicić nasze zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia”.

To jednak nie wszystko. „W sali komputerowej stoi drukarka 3D i już próbowaliśmy ją uruchomić. Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu poznaliśmy roboty mTiny i nauczyliśmy się programować trasę bez użycia komputera! Przed nami jeszcze sporo wrażeń – dopiero się rozkręcamy!”– czytamy dalej.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych, a jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

  • facebook.com/sps.lobzenica