Jutro na Barce koncert STROJNOWY!

Wydarzenia

PIŁA . 8 listopada w klubie muzycznym  BARKA wystąpi zespół STROJNOWY. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej album Wolność SERC.  Początek – godzina 20:30.

Piotr “Struna” Strojnowski urodził się w 01.02.1958r. w Warszawie. W 1982 założył zespół DAAB wspólnie z Dariuszem Gierszewskim oraz Arturem Miłoszewskim i został jego pierwszym wokalistą i liderem. Wymyślił hasło “Muzyka Serc” które towarzyszy zespołowi do dzisiaj. Piotrek napisał wszystkie teksty na pierwszą płytę zespołu. Jest współkompozytorem i autorem tekstów kultowych przebojów t.j. “W moim ogrodzie”, “Fala ludzkich serc”, “Zakamarki moich dusz”, “Serce jak ogień” i innych… W 1985r. w trakcie tournee po Europie ze względu na atmosferę w zespole “Struna” zdecydował się na odejście z zespołu. Przed ostatnim koncertem w Amsterdamie, poinformował kolegów o swojej decyzji i był to jego ostatni koncert z zespołem DAAB.
Przez 30 lat Piotr nie zajmował się muzyką. Pojawiał się kilkukrotnie jako gość ale w pełni oddał się pracy jako złotnik a później po wyjściu z własnych zawirowań terapeuta uzależnień – co z sukcesem wykonuje do dzisiaj. Ten okres nie był zupełnie bierny artystycznie, ponieważ Piotr cały czas pisał teksty – bardzo dobre teksty i komponował muzykę.

W 2015 jego drogi splotły się z producentami Grzegorzem Rytką i Michałem Mareckim i postanowili powołać do życia zespół “Strojnowy”. Od tego czasu rozpoczęły się pracę nad płytą “Wolność Serc” bazującej na tekstach Piotrka i wspólnych kompozycjach. Równolegle do zespołu dołączyli muzycy, którzy mają swój udział w tworzeniu polskiej sceny reggae. Muzyczna bezpretensjonalność oraz teksty Piotra wypełniają niszę w liryce polskiej muzyki, w której tak niewiele słyszy się komentarzy do czasów współczesnych. Śpiewa również o miłości w sposób bardziej wyrafinowany niż standardowy poziom polskiej piosenki. Na set listę koncertową składają się nowe utwory zespołu uzupełnione utworami Piotrka z dawnych lat.

Pozostałymi członkami zespołu są:
Grzegorz Rytka – saksofon
Michał Marecki – instrumenty klawiszowe
Paweł Mazurczak – bass
Jacek Orłow – perkusja
Piotr Hrycyk – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Nowicki – gitary
Łukasz Hodor – puzon
Mariusz Dziurawiec – soundmaster


Wstęp na koncert: 28 zł (w internecie) https://goout.net/pl/bilety/strojnowy/xlaf/?fbclid=IwAR0leVXPdrjNiRMP9uxSmzVii4Zxla6o8hdHixP36qJDqYpoorw2lc85TuI

Przedsprzedaż:
– w internecie: https://goout.net/pl/bilety/strojnowy/xlaf/?fbclid=IwAR0leVXPdrjNiRMP9uxSmzVii4Zxla6o8hdHixP36qJDqYpoorw2lc85TuI

Po koncercie AFTER PARTY. DJ NEON – WSTĘP WOLNY (od 18-lat)
Godz.: około 23:00 (zaraz po koncercie) do …
Impreza w klimacie reggae, raggamuffin, rock, pop, ska, rock and roll …

 (Red.)/ J. Naranowicz