Nowoczesne zmiany w szpitalu. A to dopiero początek…

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

W Szpitalu Specjalistycznym w Pile im. Stanisława Staszica odbyła się konferencja prasowa. Dyrektor pilskiego szpitala – Wojciech Szafrański i starosta pilski – Eligiusz Komarowski poinformowali m.in. o remontach i inwestycjach, które w ostatnim czasie zostały zrealizowane w placówce, bądź są w trakcie realizacji.  Mowa m.in. o generalnej modernizacji rejestracji centralnej, odnowionej Pracowni Endoskopii, czy remoncie pomieszczeń w Oddziale Okulistycznym. W konferencji uczestniczyła również dr Monika Futyma – kierownik Oddziału Okulistycznego. 

Rejestracja z tłumaczem języka migowego, poczekalnia z „systemem kolejkowym”

Rejestracja centralna zyskała nowy wizerunek… W przeciągu ostatnich dni m.in. odświeżono ściany, zamontowano nowe blaty, bramę rolowaną, wyłożono wykładziny wykonane z matowych materiałów, w trakcie montażu są funkcjonalne meble i biurka, co można było zobaczyć podczas wspomnianej konferencji prasowej.

Jak dotychczas, dostępne są cztery stanowiska obsługi Pacjentów, jednakże w zupełnie innej odsłonie. W trosce o osoby ze szczególnymi potrzebami, zastosowano wysokiej jakości oświetlenie skierowane na twarz osoby pracującej w Rejestracji, co ma umożliwić osobom niedosłyszącym i niesłyszącym czytanie z ruchu warg.

Poczekalnia przy Rejestracji została wyposażona w „system kolejkowy”, który pozwoli uporządkować proces obsługi Pacjenta. (Zasady: Pacjent po przybyciu do placówki, pobiera bilet z automatu i zgodnie z wyświetlonym na monitorze komunikatem (wezwanie na podstawie „numerka”) w komfortowych warunkach oczekuje na wizytę).

Rejestracja została wyposażona w stanowiskową pętlę induktofoniczną oraz dostęp do tłumacza PJM (pracownik będący tłumaczem języka migowego).

Dodać należy, że system wspomagania słuchu z pętlą indukcyjną składa się z odpowiednio zainstalowanego w pomieszczeniu przewodu tworzącego pętlę oraz ze specjalnego wzmacniacza pętli indukcyjnej. Do wzmacniacza podłączone jest źródło dźwięku – mikrofon, system nagłośnieniowy sali. Dzięki temu użytkownik aparatu słuchowego może cieszyć się wyraźnym sygnałem (bez żadnych zakłóceń i zniekształceń z zewnątrz).

Zmiany będą widoczne gołym okiem!

Prawie 1,5 mln zł pochłonęła modernizacja części pomieszczeń Oddziału Okulistycznego.

Remont Oddziału pozwoli  na jeszcze lepsze  wykorzystanie  jego  potencjału  oraz przyczyni się do zwiększenia dostępności do świadczonych usług. Ponadto usprawni opiekę nad Pacjentami podczas pobytu na oddziale.

– Trwa modernizacja pomieszczeń pod kompleks sali operacyjnej oraz gabinetu, przeznaczonych dla Przyszpitalnej Poradni Okulistycznej. Efektem prowadzonych aktualnie prac będą ułatwienia dla Pacjentów w postaci ograniczenia konieczności przemieszczenia się pomiędzy piętrami ale także dla lekarzy – mówi dr n. med. Monika Futyma, kierownik Oddziału Okulistycznego.

Pomieszczenia po byłym gabinecie lekarskim i sekretariacie zostały zaadoptowane na potrzeby Przyszpitalnej Poradni Okulistycznej. Pod kompleks sali operacyjnej przeznaczono dwie sale chorych, salę operacyjno – zabiegową oraz jedną z ciemni okulistycznych.

Inwestycja finansowana jest ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Kolejny odcinek szpitala po generalnym remoncie

Zakończono adaptację części Apteki Szpitalnej pod potrzeby utworzenia nowoczesnej Pracowni Endoskopii. Inwestycja została zlokalizowana na piętrze -1 budynku Szpitala, a jej wartość sięga około 2 mln zł.

W ramach zadania inwestycyjnego utworzono m.in.: poczekalnię dla pacjentów, rejestrację, cztery sale zabiegowe, pokój 4-łóżkowy, pokój lekarski oraz pomieszczenie socjalne. W skład Pracowni wchodzi nowoczesna myjnia do dezynfekcji endoskopów, która umożliwi szybsze przygotowanie sprzętu do kolejnego badania.

– Dzięki nowej Pracowni Endoskopii nasi Pacjenci zyskają pomieszczenia dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W Pracowni utworzono nowoczesne sale endoskopowe służące do kompleksowej diagnostyki i zabiegów górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego – informuje Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica.

Jak podkreśla dyrektor Wojciech Szafrański, nowa Pracownia Endoskopii, pozwoli na rozwój wykonywanych procedur, a przede wszystkim zapewni Pacjentom jeszcze większy komfort.

Zadanie inwestycyjne zostało zrealizowane w ramach środków Rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Więcej informacji: szpitalpila.pl
Fot. Redakcja Wasze Media