Nowy wóz w Święto Niepodległości

Najnowsze Piła Wydarzenia

ŁOBŻENICA. 11 listopada, czyli dokładnie w 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania nowo pozyskanego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Łobżenica.

To ważne w życiu miejscowej jednostki OSP wydarzenie, które swoją obecnością uświetnili m.in.: Marta Kubiak, Poseł na Sejm RP, Marcin Porzucek, Poseł na Sejm RP, Kazimierz Wasiak, Przewodniczący Rady Powiatu w Pile, wraz z Zdzisławą Bosak-Kawą, Radną Rady Powiatu w Pile, mł. bryg. Paweł Kamiński, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Pile, Piotr Łosoś, Burmistrz Łobżenicy wraz z Antonim Kapeją, Przewodniczącym Rady Gminy w Łobżenicy i radnymi.

Uroczystość otworzył Piotr Łosoś, Burmistrz Łobżenicy, który powitał przybyłych gości, a także przedstawił  poszczególne etapy starań o nowy samochód dla OSP Łobżenicy. Wypowiedź uzupełnił Jerzy Chmielewski – Prezes Zarządu OSP Łobżenica, który podziękował za przychylność, ale także podziękował mieszkańcom gminy i strażakom OSP Łobżenica za wkład, dzięki któremu możliwy był zakup nowego pojazdu – relacjonuje asp. Mateusz Kentzer z KP PSP w Pile. – Symbolicznego przekazania kluczyków na ręce Prezesa i Naczelnika jednostki OSP Łobżenica dokonał burmistrz Łosoś wraz z mł. bryg. Pawłem Kamińskim, Zastępcą Komendanta Powiatowego PSP w Pile. Nowy pojazd został uroczyście poświęcony przez Proboszcza Parafii pw. Świętej Trójcy ks. Piotra Pieniążka.

Za zakończenie uroczystości gospodarze na ręce zaproszonych gości przekazali podziękowania, wyrażając w ten sposób wdzięczność dla tych wszystkich, którzy przyczynili się do pozyskania nowego pojazdu dla jednostki OSP Łobżenica.

Dodajmy, jego zakup został sfinansowany ze środków budżetu gminy Łobżenica,  Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Starostwa Powiatowego w Pile, sponsorów oraz środków własnych jednostki, które zostały zgromadzone między innymi dzięki prowadzonej przez druhów zbiórce złomu na terenie gminy Łobżenica.

(Red.)
Fot. Grzegorz Zięba