O bezpieczeństwie na pasach z pierwszakami

Najnowsze Piła Wydarzenia

SZYDŁOWO. Dzielnicowi z Posterunku Policji w Szydłowie oraz policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną z Piły odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół w Szydłowie. Już po kilku pierwszych pytaniach okazało się, że podstawowe zasady ruchu drogowego nie są obce uczniom klas pierwszych.

Podczas spotkania z pierwszakami z Zespołu Szkół w Szydłowie funkcjonariusze przekonali się, że najmłodsi posiadają sporą wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie wiedzą jak prawidłowo przejść na drugą stronę ulicy oraz doskonale zdają sobie sprawę jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Kiedy dzieci przekonały funkcjonariuszy, że są gotowe pokazać swoje umiejętności, przyszedł czas na część praktyczną. Opuszczając mury szkoły najmłodsi wykorzystali przejścia dla pieszych znajdujące się przy placówce oświatowej, które w ostatnim czasie zostało przebudowane. Pierwszoklasiści pod czujnym okiem policjantów oraz nauczycieli pokonali drogę na drugą stronę ulicy. Na zakończenie przemiłego spotkania mundurowi usłyszeli piosenkę o bezpieczeństwie na drodze przygotowaną przez uczniów.

Wskazane przejście przy szkole w Szydłowie zrealizowano w ramach projektu Powiatu Pilskiego “BEZPIECZNI w powiecie pilskim ? świecimy (przykładem) na przejściach dla pieszych. Środki na przebudowę zostały pozyskane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z “Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP Piła