O Powstaniu Wielkopolskim dostępnym również w języku niemieckim

Historia Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Portal IPN o Powstaniu Wielkopolskim dostępny również w języku niemieckim

Podczas uroczystej inauguracji Przystanku Historia w Berlinie, która miała miejsce 14 lutego 2023 roku w siedzibie Instytutu Polskiego w Berlinie, premierę miała niemieckojęzyczna wersja portalu Instytutu Pamięci Narodowej o Powstaniu Wielkopolskim.

W 2018 roku w 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego poznański Oddział Instytutu Pamięci Narodowej wspólnie z 15 instytucjami nauki i kultury, będącymi depozytariuszami pamięci o Powstaniu Wielkopolskim, przygotował portal internetowy poświęcony temu ważnemu wydarzeniu. W 2020 roku do grona instytucji włączających się w prace nad portalem i przekazujących cenne materiały dołączyły Muzeum Narodowe w Poznaniu oraz Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.

Ideą portalu pw.ipn.gov.pl jest edukowanie, propagowanie i upamiętnianie Powstania Wielkopolskiego. Jego założeniem jest otwarta formuła i uzupełnianie informacji poprzez ciągłe zbieranie tekstów i materiałów oraz zapraszanie do współpracy regionalistów, historyków i instytucji podtrzymujących pamięć o Powstaniu.

17 lutego 2020 roku w gmachu Muzeum Narodowego w Poznaniu została zainaugurowana anglojęzyczna wersja portalu. Z okazji 104. rocznicy podpisania Rozejmu w Trewirze przyszedł czas na premierę strony w języku niemieckim. Zapraszamy na portal grosspolnischeraufstand.eu.

Portal. IPN