O WŁOS OD TRAGEDII NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH…

Na sygnale Regiony Złotów

ZŁOTÓW. W zeszłym tygodniu na Al. Piasta w Złotowie kierujący pojazdem Honda, nie ustąpił pierwszeństwa grupie chłopców, którzy chcieli przejść przez jezdnię. Na szczęście nie doszło do tragedii. Kierujący za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, do jego konta przypisane zostały również punkty karne.

Kilka dni temu jeden z mieszkańców Złotowa, zarejestrował wykroczenie drogowe za pomocą kamery umieszczonej w aucie. Z zapisu kamery wynikało, że przed przejściem dla pieszych na Al. Piasta w Złotowie, zatrzymał się jadący przed nim pojazd Fiat. Kierowca tego pojazdu, chciał przepuścić grupę chłopców zbliżających się do pasów. Gdy piesi znaleźli się bezpośrednio przed przejściem, w ostatniej chwili zatrzymali się, gdyż od strony Urzędu Skarbowego na przejście wjechał pojazd Honda. Na szczęście nie doszło do tragedii, gdyż w porę młodzieńcy zatrzymali sięa jeden z nich odskoczył unikając tym samym potrącenia. Kierowca Hondy nie ustąpił pierwszeństwa i odjechał w stronę Urzędu Miasta. Tego samego dnia, po otrzymaniu nagrania sprawą zajęli się policjanci ze złotowskiej jednostki, którzy ustalili tożsamość sprawcy wykroczenia. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Złotowa, który tłumaczył się mundurowym, że nie zauważył pieszych…..

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, w związku z nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście dla pieszych, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Ponadto do jego konta przypisane zostały punkty karne.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów za wykroczenia drogowe, a osoby, które łamią przepisy, muszą liczyć się z surowszymi niż do tej pory konsekwencjami.

mł.asp. Damian Pachuc