Zatrzymali dwie osoby z narkotykami

Czarnków Interwencje Najnowsze Regiony

Policjanci z Krzyża Wlkp. i Wielenia zatrzymali dwie osoby z narkotykami. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 60 gramów amfetaminy. 20 i 35-latek odpowiedzą z posiadanie nielegalnych środków, dodatkowo starszy z podejrzanych będzie tłumaczył się przed sądem za handel nimi.

W nocy 25 marca br. policyjny patrol w czasie służby na terenie Drawska zatrzymał do kontroli drogowej seata. Kierowcą pojazdu był 20-letni mieszkaniec gm. Drawsko. Podczas legitymowania mężczyzna był zdenerwowany. Okazało się, że miał ku temu powód, bowiem w jego samochodzie mundurowi znaleźli kilka porcji amfetaminy. Od 20-latka pobrana została krew do badania na zawartość narkotyków. Zaraz po zatrzymaniu mężczyzna trafił do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut posiadania nielegalnych środków. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on autem, będąc pod działaniem amfetaminy, odpowie on również i za to przestępstwo.

 

Dalsze czynności doprowadziły policjantów do zatrzymania 35-letniego mieszkańca Krzyża Wlkp. Podczas przeszukania należących do niego pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych śledczy znaleźli około 59 gramów białego proszku. Badanie testerem wykazało, że była to amfetamina. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono od niego ponad 3000 złotych. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie mu zarzutu posiadania nielegalnych środków, jak również handlu nimi.

 

Teraz obu podejrzanych czeka sprawa w sądzie. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, z kolei handel amfetaminą zagrożony jest karą do 10 lat pobytu za kratkami.

Karolina Górzna-Kustra