O wodzie na wodzie, czyli edukacja na Gordalinie

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Policjantki z pilskiej komendy przy wsparciu Starostwa Powiatowego oraz Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile zorganizowały akcję profilaktyczną pn. ?Porozmawiajmy o wodzie – na wodzie”. Podczas rejsu czarterowego tramwajem wodnym ?Gordalina” funkcjonariuszki promowały przewodnie hasło imprezy: ?Dobry wypoczynek, to bezpieczny wypoczynek!”.

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro, rzeka, morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także wiele zagrożeń. To przede wszystkim w trakcie takiego wypoczynku liczy się nasza uwaga i przezorność.

Na pokładzie Gordaliny o bezpieczeństwie, zachowaniu zdrowego rozsądku i ostrożności rozmawiały z dziećmi i ich opiekunami policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Akcja pn. ?Porozmawiajmy o wodzie na wodzie? została zorganizowana w ramach ogólnopolskich działań ?Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą?.

-Uczestnicy  rejsu dowiedzieli się m. in. co powinni zabrać wybierając się nad wodę, gdzie wolno się kąpać, jak bezpiecznie się opalać, kiedy należy wyjść z wody, jak pomóc sobie samemu w sytuacji kryzysowej, na przykład, kiedy zachłyśniemy się wodą i o wielu innych ważnych, elementarnych zasadach bezpieczeństwa nad wodą ? mówi podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.

Podczas rejsu dzieci oraz ich opiekunowie otrzymali upominki z hasłami przewodnimi ?Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą?. Funkcjonariusze życzyli wszystkim słonecznych i przede wszystkim bardzo bezpiecznych wakacji.

Policja dziękuje Starostwu Powiatowemu oraz Miejskiemu Zakładowi Komunikacji w Pile za wsparcie akcji.

 

     

(WM)

 Źródło: KPP Piła