Obecny radny powiatowy, dawny dyrektor jednej z pilskich szkół- usłyszał zarzuty!

Edukacja Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Praca Wydarzenia

Pawła J., skazano za przekroczenie uprawnień przy konkursach na główną księgową w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Pile. Mowa o byłym dyrektorze I Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Mistrzostwa Sportowego w Pile, byłym przewodniczący Rady Miasta Piły (Platforma Obywatelska), obecnym radnym powiatowy i kierownik obiektu należącego do pilskiego MOSiR.

Przypomnijmy: Paweł J. przed Sądem Rejonowym w Pile stanął około dwóch lat temu, a obok niego, na ławie oskarżonych zasiedli wówczas: Tomasz P – skarbnik powiatu oraz Justyna W. – sekretarka szkolna. To oni tworzyli komisję konkursową, która w 2014 roku wyłoniła Katarzynę Ł. na stanowisko głównej księgowej w Szkole Mistrzostwa Sportowego, a w 2018 roku w I LO. Zdaniem śledczych Katarzyna Ł. nie posiadała ku temu odpowiednich kwalifikacji, zatem członkowie komisji dopuścili się przekroczenia uprawnień, gdyż konkurs skutkował zatrudnieniem na stanowisko głównej księgowej, kogoś, kto nie spełniał wymogów ustawowych.

Sąd I instancji uniewinnił “trójkę”, argumentując, że nie było dowodów świadczących o tym, że konkurs został “ustawiony”. Sąd II instancji uchylił ten wyrok twierdząc, że ocena dowodów była niewłaściwa i sprawa została poddana pod rozpatrzenie przez pilski Sąd Rejonowy.

Dzisiaj Paweł J. został uznany winnym nadużycia uprawnień funkcjonariusza publicznego i ostatecznie wymierzono mu karę grzywny w postaci 150 stawek dziennych o wysokości 50 zł za stawkę.

fot. iStock