Obwodnica Wałcza oficjalnie otwarta

Inwestycje Najnowsze Wydarzenia

POWIAT WAŁECKI. 19 grudnia przy węźle Witankowo odbyło się uroczyste otwarcie obwodnicy Wałcza.

W uroczystości otwarcia obwodnicy uczestniczyli m.in. wicewojewoda Marek Subocz, poseł na Sejm RP Czesław Hoc, były poseł na Sejm RP Paweł Suski, samorządowcy wszystkich gmin powiatu wałeckiego, dyrektor szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie Łukasz Lendner oraz przedstawiciele firm wykonujących prace na obwodnicy. Powiat Wałecki reprezentował Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz.

Długo wyczekiwana dwujezdniowa droga ekspresowa o długości 17,8 km wyprowadzi z miasta ruch tranzytowy. Na trasie powstało 13 wiaduktów, 2 mosty, 2 estakady i 4 wiadukty ekologiczne. Największymi obiektami są dwie duże estakady, E-1 o długości 276 metrów i E-2 o długości 760 metrów.

Połączenie z pozostałymi drogami zapewniają cztery węzły drogowe: Wałcz Zachód z DK10 od strony Szczecina, Wałcz Północ z DW163, Wałcz Wschód z DK22 i Witankowo z DK10 od strony Piły.

Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz uczestniczył w akcie przecięcia wstęgi wspólnie z wicewojewodą Markiem Suboczem, posłem Czesławem Hocem i byłym posłem Pawłem Suskim. Zaproszeni goście podpisali się również na pamiątkowej tablicy. Obwodnicę poświęcił proboszcz parafii pw. św. Mikołaja ks. Antoni Badura.

Powiat Wałecki