Przedświąteczne akcje w podstawówce w Nowej Wsi Ujskiej

Najnowsze Piła Wydarzenia

NOWA WIEŚ UJSKA. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ujskiej podsumowała akcję “Razem na święta”.

Dziękujemy, że z Wami czynimy dobro! Mimo iż pandemia nie odpuszcza i nadal pracujemy zdalnie, nie ustajemy w działaniach, czynnie włączając się do ogólnopolskiej akcji Razem na Święta.

W jej ramach przygotowaliśmy piękne, geometryczne kartki świąteczne dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ujściu, które podkreślają naszą pamięć o innych. Kolejnym działaniem było przygotowanie paczek dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Chodzieży.

Zainspirowani akcją “Złapmy gwiazdora dla seniora” postanowiliśmy i my działać. Odzew był naprawdę niesamowity i dzięki Waszym Rodzinom i Wam – Drodzy Uczniowie, udało się przygotować mnóstwo potrzebnych i pięknych prezentów dla tych, których niezwykle ucieszy nasze wsparcie.

Dołączyliśmy też do innej ogólnopolskiej akcji “Ręcznie robione, a nie kupione”, tworząc upcyklingowe dekoracje, aby choć małym gestem zadbać o środowisko i przetworzyć odpady w ciekawe ozdoby świąteczne. Dzięki tej technice powstały kalendarze adwentowe, kartki, angielskie christmas crackers oraz najróżniejsze świąteczne dekoracje (aniołki, bombki, renifery i mikołaje).

Udało nam się także zrealizować coroczne pieczenie pierniczków. Co prawda w oddaleniu, każdy u siebie w domu, ale wyszły niezwykle apetyczne, korzenne i bajecznie kolorowe.

Wspólne działania przypominają, że najważniejsze to być RAZEM, szczególnie w tych trudnych czasach!

Dorota Suwary