ODNAWIANIE BALUSTRAD NA MOŚCIE BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W PILE

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

Pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Pile odnawiają balustrady na moście Bolesława Krzywoustego w Pile. Do czasu budowy nowego mostu w centrum miasta będzie ładniej i estetyczniej.


Przypomnijmy od 1 stycznia tego roku Powiat Pilski po 13 latach przejął od Gminy Piła zarząd nad drogami powiatowymi i obiektami inżynieryjnymi w granicach miasta. Mimo że Powiat przekazywał Gminie Piła co roku 2 mln zł na ich utrzymanie i remonty, most Bolesława Krzywoustego został przekazany  w opłakanym stanie i w złym stanie technicznym.

Powiat Pilski natychmiast zlecił wykonanie dogłębnej ekspertyzy stanu technicznego obiektu, uzyskując zgodę na dopuszczenie mostu do ruchu do listopada 2024 r.
– Mieliśmy więc do wyboru, czy do tego czasu przez kolejne 2 lata przechodnie i kierowcy mają patrzeć na zniszczone balustrady, czy jednak na ten czas je odnowić. Wybraliśmy drugą opcję. Prace wykonywane są minimalnym kosztem, a wykonują je w wolnych chwilach moi współpracownicy z Powiatowego Zarządu Dróg w Pile – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Barierki czyszczone są z korozji, a następnie malowane. Po ich demontażu, będą w przyszłości ponownie wykorzystane.
Powiat Pilski w planach ma budowę nowego mostu na ul. 11 Listopada w Pile.  W tej chwili kończy się opracowywanie przez profesjonalnych projektantów dokumentacji budowalnej. Po uzyskaniu stosownych uzgodnień i pozwoleń Powiat przystąpi do jej realizacji.

Odnawianie balustrad na moście Bolesława Krzywoustego w Pile – Powiat Pilski